HER DERDİ İYİLEŞTİREN DUA

admin tarafından , kez görüntülendi ve 2 yorum yapıldı.
Cübbeli Ahmet Hocanın Yazdığı Bu Duanın 16 tane Fazileti ve Faydası bulunmaktadır
Rivayete göre Emiru’l-mü’ minin Ali ibni Ebi Talip ( radiyallahu anh )” Habibim Rasülullah ( sav ) bana bir Dua Öğrettiki  o Benim ile beraber olduktan sonra tabiblerin devasına muhtaç olmam” demiştir.
O zaman kendisine “Ey mü’ minlerin emiri ! O nedir?” denilince şöyle buyurmuştur: ” Kur’an-ı Kerim’deki Bakara Süresinden Müzzemmil süresine kadar ulaşan 24 Süreden alınan otuz yedi tehlil ( Kelime-i Tevhid) dir’ki:

1-) Hangi dertli onları okursa mutlaka Allah’ü te’ala sıkıntısını giderir.
2-) Hangi borçlu okursa mutlaka Allah’ü te’ala borcunu ödetir.
3-) Hangi gurbetçi okursa mutlaka Allah’ü te’ala onu gurbetinden ( sağ salim ) döndürür.
4-) Hangi ihtiyaç sahibi okursa Allah-ü te’ala mutlaka onun ihtiyacını giderir.
5-) Hangi korkan okursa Allah’ü te’ala mutlaka onun korkusunu güvenceye çevirir.
6-) Bunları her gün sabahları okuyan kişinin kalbi şikaktan ve nifaktan ( muhalefetten ve münafıklıktan ) emin olur.
7-) Bunları her gün sabahları okuyan kişiden yetmiş türlü bela def edilirki onların en hafifi cüzam, delilik, ve abraş ( gibi doktorların, tedavisinden aciz kaldığı hastalıklar) dır.
8-] Bunları her gün sabahları okuyan kişiyi Allah’ü te’ala suya kanmış olarak yaşatır, suya doymuş olarak öldürür ve cennete de öylece girdirir.
9-) Yolculuk üzereyken bunları okuyan kişi seferi esnasında hayırdan başka birşey görmez.
10-) Bunları her gece yatağına sokulduğu anda okuyan kişiye Allah’ü te’ala yetmiş melek müvekkel  ( görevli ) kılar’ki  onlar onu sabaha kadar iblis’ten ve ordularından korur.
11-) Bunları her gece yatağına sokulduğu anda okuyan kişi o gün akşama kadar  mahfuz ve merzuk ( korunmuş ve rızıklandırılmış ) kimselerden olur.
12-) Her kim bunları ( temiz bir kağıt  veya porselen tabağa ) yazar ve yağmur suyuyla sildirip suyunu içerse, ona bedeninde hiç bir kötülük isabet etmez.
13-) Bunları yazıp yağmur suyuyla  sildirip, suyunu içen kişiye, cinlerin nazarlarından, üfürüklerinden, sihirlerinden ve hilelerinden hiç bir şey ulaşmaz.
14-) Kim bunları yazar ve yağmur suyuyla sildirip  suyunu içerse, her türlü afetten korunmuş ve dünyadaki her türlü  bela kendisinden savuşturulmuş olarak yaşamaya devam eder.
15-) Bir kimse bunları yazar ve yağmur suyuyla sildirip suyunu içerse, her inatçı şeytandan ve zorba hükümdardan emin olur.
16-) Her kim bunları yazar ve yağmur suyuyla sildirip suyunu içerse,  Allah’ü te’ala kendisine uykusunda cennette gideceği yeri göstermedikçe dünya yurdundan çıkmaz.”
Cübbeli Ahmet Hocamızın bu kitabını Arifan yayınevinden isteyebilirsiniz.
Tel: 0212 521 93 92
Faks: 0212 534 43 75
Etiketler :
Benzer Yazılar
Yorumlar ( 2 )
  1. Salih diyor ki:

    Bu Duanın Tesirini Gördüm. Herkeze Tavsiye Ederim. Rabbim Hazırlayanlardan Razı Olsun

  2. nisay diyor ki:

    bu duayı hangi kitapta bulabilirim yardımcı olabilirmisiniz

Sitemiz; İnternette Diğer Sitelerde ve Sayfalarda Mevcut Olan Göresel ve Videolar alınarak, Toparlanarak Yayın yapmaktadır. Sitemiz Sadece Bilgilendirici Nitelikte Yayın yapmaktadır.. Sitemizde İsmailağa camii ve cemaati hakkında bilgiler ile birlikte dini bilgilere yer veriliyor !.Hiç Bir Kurumun RESMİ sayfası değildir. !
Tema: Sipsi V2