www.yemektarifcim.com more

Türkiye'nin en çok takip edilen yemek tarifleri sitesi

HER DERDİ İYİLEŞTİREN DUA
Cübbeli Ahmet Hocanın Yazdığı Bu Duanın 16 tane Fazileti ve Faydası bulunmaktadır
Rivayete göre Emiru’l-mü’ minin Ali ibni Ebi Talip ( radiyallahu anh )” Habibim Rasülullah ( sav ) bana bir Dua Öğrettiki  o Benim ile beraber olduktan sonra tabiblerin devasına muhtaç olmam” demiştir.
O zaman kendisine “Ey mü’ minlerin emiri ! O nedir?” denilince şöyle buyurmuştur: ” Kur’an-ı Kerim’deki Bakara Süresinden Müzzemmil süresine kadar ulaşan 24 Süreden alınan otuz yedi tehlil ( Kelime-i Tevhid) dir’ki:

1-) Hangi dertli onları okursa mutlaka Allah’ü te’ala sıkıntısını giderir.
2-) Hangi borçlu okursa mutlaka Allah’ü te’ala borcunu ödetir.
3-) Hangi gurbetçi okursa mutlaka Allah’ü te’ala onu gurbetinden ( sağ salim ) döndürür.
4-) Hangi ihtiyaç sahibi okursa Allah-ü te’ala mutlaka onun ihtiyacını giderir.
5-) Hangi korkan okursa Allah’ü te’ala mutlaka onun korkusunu güvenceye çevirir.
6-) Bunları her gün sabahları okuyan kişinin kalbi şikaktan ve nifaktan ( muhalefetten ve münafıklıktan ) emin olur.
7-) Bunları her gün sabahları okuyan kişiden yetmiş türlü bela def edilirki onların en hafifi cüzam, delilik, ve abraş ( gibi doktorların, tedavisinden aciz kaldığı hastalıklar) dır.
8-] Bunları her gün sabahları okuyan kişiyi Allah’ü te’ala suya kanmış olarak yaşatır, suya doymuş olarak öldürür ve cennete de öylece girdirir.
9-) Yolculuk üzereyken bunları okuyan kişi seferi esnasında hayırdan başka birşey görmez.
10-) Bunları her gece yatağına sokulduğu anda okuyan kişiye Allah’ü te’ala yetmiş melek müvekkel  ( görevli ) kılar’ki  onlar onu sabaha kadar iblis’ten ve ordularından korur.
11-) Bunları her gece yatağına sokulduğu anda okuyan kişi o gün akşama kadar  mahfuz ve merzuk ( korunmuş ve rızıklandırılmış ) kimselerden olur.
12-) Her kim bunları ( temiz bir kağıt  veya porselen tabağa ) yazar ve yağmur suyuyla sildirip suyunu içerse, ona bedeninde hiç bir kötülük isabet etmez.
13-) Bunları yazıp yağmur suyuyla  sildirip, suyunu içen kişiye, cinlerin nazarlarından, üfürüklerinden, sihirlerinden ve hilelerinden hiç bir şey ulaşmaz.
14-) Kim bunları yazar ve yağmur suyuyla sildirip  suyunu içerse, her türlü afetten korunmuş ve dünyadaki her türlü  bela kendisinden savuşturulmuş olarak yaşamaya devam eder.
15-) Bir kimse bunları yazar ve yağmur suyuyla sildirip suyunu içerse, her inatçı şeytandan ve zorba hükümdardan emin olur.
16-) Her kim bunları yazar ve yağmur suyuyla sildirip suyunu içerse,  Allah’ü te’ala kendisine uykusunda cennette gideceği yeri göstermedikçe dünya yurdundan çıkmaz.”
Cübbeli Ahmet Hocamızın bu kitabını Arifan yayınevinden isteyebilirsiniz.
Tel: 0212 521 93 92
Faks: 0212 534 43 75

About

2 thoughts on “HER DERDİ İYİLEŞTİREN DUA

Bir Cevap Yazın